NAŠE ČINNOST

Jsme tým lidí, starající se o bylinkovou zahradu v Žirči, kde jsou v prostorách bývalého barokního kláštera jezuitů (Domov svatého Josefa) léčeni lidé s roztroušenou sklerózou. Tým je tvořen zahradníky a pomocnými pracovníky se změněnou pracovní schopností pracující  na kratší úvazek a jedním dobrovolníkem.

Zabýváme se údržbou zahrady a přilehlého areálu, pěstujeme zeleninu a bylinky pro kuchyň a klienty Domova svatého Josefa. Produkujeme také rostlinnou sadbu na zvelebení areálu v Žirči a Červeném Kostelci. Zabýváme se prodejem rostlin, se zaměřením na rostlinné druhy vyskytující se v areálu bylinkové zahrady. 

Naším cílem je předně zajištění klidného a příjemného prostředí pro relaxaci a rehabilitaci klientů a ostatních návštěvníků zahrady. Klienti mají možnost se podílet se na vypěstování bylinek a jiných rostlin, které si mohou odnést domů nebo užívat přímo v zahradě. V neposlední řadě se mohou klienti podílet na sklizni čerstvých ovocných a zeleninových výpěstků z biologicky udržované zahrady.