Okrasné stromy

Třebaže se nespecializujeme na tento sortiment rostlin, máme v naší nabídce některé druhy, které Vám rádi představíme. Ovšem nejprve bychom Vás rádi seznámili s některými zajímavostmi těchto velikánů.

Stromy můžeme rozdělit na dvě velké skupiny. První skupinou jsou jehličnany. Tou druhou jsou listnáče.

Jehličnany se dobře hodí do skupin, ale i jako solitéra. Velmi dobře se uplatňují v blízkosti budov, nebo jakýchkoli architektonických prvků, jež oživují a mnohdy s nimi i kontrastují a vyvažují jejich “hmotu”. Oproti listnatým stromům jsou krátkověké, mnohdy i o celá staletí. I tak si zaslouží náš obdiv. Jehličnaté stromy vždy zaujímají významné postavení v jakékoli zahradní kompozici, zejména ve městě. Jedná se o převážně neopadavé stromy a díky této vlastnosti dokáží zadržovat prach, hluk a jiné neřesti dnešní „pokrokové“ doby. Představte si sídliště s paneláky, nejlépe vedle dálniční komunikace ( řekněme tříproudové) s okolím bez jediného jehličnatého stromu.
V zimních měsících a bez sluníčka, při pohledu z oken na takovéto prostředí,…jaké myšlenky a pocity to v nás asi může vyvolávat. Pokud si tuto situaci dokážete představit, zřejmě chápete význam jehličnatých dřevin

Listnaté stromy přirozeně navazují na okolní krajinu a propojují jí s našim prostředím. Mají svůj charakter a v našich zeměpisných šířkách mají mít větší zastoupení, než stromy jehličnaté. Druhou nespornou dobrou vlastností je jejich nenáročnost na stanoviště. Jelikož jsou dosti veliké, vysazujeme je nejvíce jako solitéry. Svojí proměnlivostí během roku (rašení, květ, list, plod, podzimní vybarvení…) dokáží vykouzlit nádherné scenerie a tím naše okolí stále proměňovat . Nesmíme opomenout také to, že zejména naše domácí druhy stromů jsou hnízdištěm , ochranou a potravou pro spoustu užitečných živočichů a v neposlední řadě i lidí.

Litujeme, ale v současné době nemáme žádný druh v sortimentu.