Popis připravované sadby na sezónu 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Aksamitník ‘Inca II Orange‘ F1
Velice dekorativní plnokvětá oranžově kvetoucí odrůda vysoká do 30 cm, výsadba možná nejen na volnou plochu zahrad, ale také do koryt, žlabů nebo květináčů.

Bazalka ‘Compact‘
Velmi atraktivní drobnolistá odrůda se svěže zelenými listy, má různé silice a třísloviny pro které je ceněna, vhodná do salátů, omáček, polévek a do pest (zelená omáčka), tvar si udržuje i bez střihu.

Bazalka ‘Dark Green‘
Velmi aromatický druh se sytě zelenými a mírně zvlněnými listy, vyžaduje humózní dobře prohnojenou zem a přímou sluneční expozici.

Bazalka ‘Lettuce Leaf‘
Velmi atraktivní aromatická světle zelená odrůda s bublinatými listy dorůstající výšky mezi 40 – 50 cm, vhodná do salátů, omáček, polévek a do pest (zelená omáčka).

Bazalka ‘Mammolo Genovese‘
Kompaktní aromatická bylina se svěže zelenými listy vonící po hřebíčku, vhodná k výsadbě do truhlíků, na balkóny, do koryt a žlabů a také do zahrad, vyžaduje humózní dobře prohnojenou zem a přímou sluneční expozici.

Bazalka ‘Purple Opaal‘
Atraktivní červenolistá odrůda s narůžovělými květy, vhodná do salátů, omáček, polévek, do pest (zelená omáčka) a také do marinád.

Brukev kedluben ‘Dvorana‘
Bílá raná odrůda s vynikající odolností proti vybíhání, odolná také k deformacím bulev při horších světelných a teplotních podmínkách, vhodná pro rychlení ve sklenících a fóliových krytech.

Brukev kedluben ‘Gigant‘
Pozdní bílá odrůda s velmi těžkými plody dosahující váhy 3 – 5 kg, mají dlouhou skladovatelnost, dužnina šťavnatá jemná, plod nepraská.

Brukev kedluben ‘Modrava‘ F1
Modrá raná polní odrůda vhodná pro jarní a podzimní pěstování, bulva ploše kulovitá, chuť velmi dobrá, dužnina šťavnatá, vysoce vyrovnaný růst i v nepříznivých podmínkách pěstování.

Celer bulvový ‘Maxim‘
Velice osvědčená a výnosná odrůda s dobrou odolností k vybíhání do květu, obsahuje vonné silice, vitamín C, draslík, fosfor, vápník a jiné minerály, vhodný k přípravě salátů,  polévek, k masům, rybám a také jako základ mnohých omáček.

Cibule ‘Globo‘
Velká kulatá bílá cibule vhodná pro přímý konzum, mezi jinými obsahuje provitamín A, vitamín C a to 3x více v listech nežli v cibulích, má baktericidní i fungicidní účinky, ideální pro výsadbu na záhon.

Cibule ‘Karmen‘
Osvědčená poloraná odrůda, barva suknic červená až nafialovělá, velmi dobře skladovatelná, s velice jemnou až delikátní chutí, obsahuje provitamín A, vitamín C a to 3x více v listech nežli v cibulích, má baktericidní i fungicidní účinky dobře se hodí pro konzum v syrovém stavu.

Cibule ‘Všetana‘
Osvědčená bílá odrůda s velmi dobrou skladovatelností vhodná pro přímý konzum i do teplé kuchyně.

Hrách setý dřeňový ‘Oskar‘
Velmi raná odrůda hrachu se vzrůstem do 80 cm, lusky svěže zelené ke konci prohnuté, vhodné pro přímý konzum, k zavařování, do omáček, polévek a různých pomazánek, obsahuje provitamín A, vitamíny B, C, ale také vzácnější vitamíny E (antioxidant bránící buněčné membrány) a PP (energetický metabolismus buňky) .

Kerblík třebule ‘Commun‘
Jednoletá rostlina vyžadující mírný polostín, čerstvě vlhkou půdu a dostatek živin, vhodná do salátů, k ochucení polévek, masa, omáček a do pest (zelená omáčka), kde je v kombinaci s bazalkou velice dobrá.

Okurka salátová ‘Saladin‘ F1
Tato odrůda je určena pro brzké pěstování ve sklenících a fóliových krytech, plod je delší cca 25 – 30 cm a hladký, chruplavý, šťavnatý, vhodný do salátů, krémových studených polévek a jako příloha k masům, energetická hodnota plodu je velice nízká, protože obsahuje  okolo 95% vody.

Okurka nakládačka ‘Viola‘ F1
Tato hruboostná odrůda je méně citlivá k plísním, virózám, bakteriózám a padlí, plod je štíhlý a kvalitní, vhodná i do chladnějších oblastí. Dají se velmi dobře použít pro redukční diety, protože má velice málo cukrů a velký podíl vody.

Okurka salátová ‘Cheer‘ F1
Odrůda je raná, vhodná k přirychlování ve fóliovnících, pod netkanou textilií a jako polní kultura vhodná na venkovní pěstování s dobrou skladovatelností, plod dlouhý cca. 20cm s tupým zakončením, plod mírně ostnitý, energetická hodnota plodu je velice nízká, protože obsahuje  okolo 95% vody.

Paprika roční ‘Rubinova‘
Velice dobrá a šťavnatá polní odrůda vhodná na venkovní stanoviště, plody jsou silnostěnné, nejlepší tmavě červené (v botanické zralosti), vegetační doba cca. 180 dní, zralé i nezralé plody obsahují největší množství vitamínu C a menší procento provitamínu A .

Paprika roční ‘Stalagnit‘
Velmi raná odrůda se základním zeleným zbarvením plodů přecházející do červené barvy, délka plodu až 16 cm, hodí se do studené i teplé kuchyně k přípravě salátů, čalamád a je výborná i k nakládání, vhodná do skleníků a fóliovníků, .

Patison ‘Snowdisc‘ F1
Odrůda tvarově vyrovnaných bílých plodů, které sklízíme hlavně mladé a upravujeme je podobně jako cukety (pečení, smažení, obalování, restování, saláty, příloha k masům), starší plody můžeme dlouhodobě skladovat, obsahují velké množství tělu potřebných vitamínů a minerálů, v plodech obsahují také vysoký podíl vody a malé procento cukrů, čímž jsou předurčeny pro různé redukční diety.

Pór letní ‘Albos‘
Poloraná odrůda pro letní a podzimní sklizeň, listy obsahují vysoký podíl vitamínu C, nalézá uplatnění ve studené i teplé kuchyni (saláty, přílohy, mražení, do polévek a omáček), vegetační doba 140 – 160 dní.

Pór zimní ‘Elefant‘
Velice stabilní a osvědčená odrůda vhodná pro podzimní nebo jarní sklizeň, dá se zamrazovat, vhodný do polévek a salátů, listy silně ojíněné, vegetační doba 180 dní.

Rajče tyčkové ‘Tornádo‘
Odrůda se stabilním výnosem a plnou chutí zralého rajčete, plod kulovitý nebo mírně zploštělý, tmavočervený, má blahodárný význam v přísunu vitamínů a minerálních látek, hodí se do salátů, k zavařování a nakládání, nebo sušené do omáček.

Rajče keříčkové ‘Diana‘
Velmi raná odrůda vhodná pro vlhčí a těžší půdy s menšími a tvarově vyrovnanými středně pevnými plody, které se dají sušit a jsou vhodné do teplé i studené kuchyně, plody obsahují vitamín B, C a provitamín A.

Rajče keříčkové ‘Vilma‘
Velmi úrodná avšak málo vzrůstná odrůda červených třešňových rajčat sladké chuti s drobnými plody nejvhodnější do truhlíků a na balkóny, má blahodárný význam v přísunu vitamínů a minerálních látek, hodí se do salátů, nebo přímo do pusy a sušené do omáček.

Salát ‘Safír‘
Poloraná odrůda s mírně bublinatými listy ideální do fóliovníků, odolává spále listů a plísni.

Salát ledový ‘Pražan‘
Letní odrůda odolná proti vybíhání, vhodná pro polní pěstování s kulovitou až ploše kulovitou hlávkou.

Salát polní ‘Král Maje 1‘
Tato poloraná odrůda je především určena pro brzké jarní pěstování nejčastěji v nevytápěných fóliových krytech nebo nevytápěných sklenících, půdy vyžaduje středně těžké až lehčí, čerstvě vlhké a kypré.

Tykev ‘Goliáš‘
Velice atraktivní odrůda s velkými oranžovými plody, vhodná pro tepelnou úpravu, na konzervování, přípravu džemů a velmi chutných polévek.

Tykev ‘Hokkaido Orange‘
Tato odrůda vyniká ploše kulovitým až kulovitým tvarem nádherně oranžových plodů, používá se hlavně v kuchyni k zapékání, vaření velice chutných polévek a jako hlavní přísada při pečení sladkých moučníků, vysoce ceněná pro vysoký obsah karotenu.

Tykev cuketa ‘Goldline‘ F1
Úrodná hybridní žlutoplodá odrůda s výbornou chutí a vyšším obsahem beta karotenu, plody jsou 20 – 30 cm dlouhé, ale jsou velice dobré i menší, vhodné pro přímý konzum do salátů, nebo tepelně zpracované jako řízek a do polévek, mladé listy mají na sobě žluté linie.

Tykev cuketa ‘Jigonal‘
Výnosná odrůda keříčkovité cukety s bohatou násadou leskle zelených a mírně kyjovitých plodů, rostou na středně těžkých a dostatečně živných půdách, vhodné pro přímý konzum do salátů, nebo tepelně zpracované jako řízek a do studených polévek.

Tykev cuketa ‘Startgreen‘ F1
Hybridní keříčkovitá odrůda s tmavě zelenými válcovitými plody, vhodné do zeleninových salátů, dipů, na smažení a zapékání, rostou na středně těžkých a dostatečně živných půdách.