Třešně

Je teplomilný ovocný druh hodící se do sušších oblasti se svahy otočenými k jihu, kde je nejvíce dopadajících slunečních paprsků. Půdy žádá propustné a lehčí s nižší hladinou spodní vody.
S výjimkou pár odrůd jsou povětšině cizosprašné, proto volíme opylovače na základě shody kvetení a ověření pylové kompatibility odrůd.
 

 Pro bližší příklad uvádíme některé odrůdy, které se objevují v naší nabídce.

 

Třešně

Kassinova raná
jedna z nejranějších třešní s většími plody zrajícími v první polovině června a spolu s dozráváním se zvětšují, v červnu až červenci jsou plody tmavě rudé, chuti vyrovnané, sladké, se středním poměrem kyselin, chuť velmi dobrá, netrpí červivostí ani praskáním plodů
plodnost bývá pravidelná a bohatá.
Karešova
odrůda byla objevena jako náhodný semenáč, růst stromu středně bujný s velkou kulovitou korunou s řídkým rozvětvením kosterních větví, kvete středně raně, plody středně velké až velké, srdčité, slupka lesklá, tenká, posetá drobnými světlými tečkami, v plné zralosti tmavočervená, dužnina měkká, velmi sladká, konzumní zralost bývá 2. třešnový týden (8.6-18.6), vysoká odolnost proti jarním mrazíkům v květu, nečervivý.
Burlat
odrůda objevena jako náhodný semenáč ve Francii, strom roste středně bujně až bujně, koruna širší, plodnost velká, plody velké, široce srdčité, slupka pevná, lesklá, tmavě červená, dužnina středně tuhá až tužší, navinule sladká, aromatická, zraje ve 2.třešňovém týdnu (8.6. – 18.6.)
Windsorfská chrupka

 

Rivan
Helga
Lapins